www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členemDonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190856
  • Dnes: 313


Kdo jsme

Centrum pro dítě s diabetem, z.s. (zapsaný spolek) dříve Občanské sdružení Dítě s diabetem vzniklo 6. 9. 2004 z iniciativy rodičů žijících v Moravskoslezském kraji, jejichž děti onemocněly nevyléčitelnou nemocí diabetes mellitus (dále jen DM) I. typu. Navázalo na činnost Klubu Moravskoslezského kraje při Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v Praze, které působilo v regionu od 24. října 2001.

Dne 15.9.2005 bylo otevřeno Edukační centrum pro děti s diabetem, jehož prostory byly v roce 2006 rozšířeny o dětský koutek a kancelář.

V roce 2007 jsme rozšířili nabídku aktivit i pro děti s celiakií (alergií na lepek), děti s laktózovou intolerancí, aj. Tato onemocnění jsou sdruženým autoimunitním onemocněním s DM.

V roce 2009 došlo ke změně pracovního týmu OS a k přestěhování do současného působiště, které je v Ostravě Hulvákách. Od roku 2015 je sídlo Centra pro dítě s diabetem, z.s. v centru Ostravy na ulici Jurečkova 1812/16.

Členy spolku jsou rodiče diabetických dětí žijících v různých regionech Moravskoslezského kraje, především Ostrava, Opava, Nový Jičín, Frýdek - Místek, Třinec, Český Těšín, Havířov, Karviná.

V úzké spolupráci s lékaři - diabetology v Ostravě, Opavě, Novém Jičíně, ve Frýdku - Místku, Havířově a Karviné se snažíme vytvářet optimální podmínky pro edukaci dětí a jejich blízkých.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.